Otsing
Otsi uudist:
Otsi toodet:
Uudised
Vina Emiliana veinid teenisid Robert Parkerilt 91punkti
07.01.2013
Coyam & Signos de OrigenTuntud veinieksperdi Neal Martini poolt juhitud žürii tunnustas Vina Emiliana panust orgaaniliste ja biodünaamiliste veinide tootmisel kommentaariga "initiatives such as this one should be applauded."

Vina Emiliana alustas orgaaniliste veinide tootmisega 1998 aastal. Nende unikaalne lähenemine ühendas orgaanilise ja biodünaamilise põllumajanduse põhimõtted. Tänaseks kasvatab Vina Emiliana pestitsiidide, herbitsiidide ja sünteestilisi väetisi kasutamata viinapuid juba 997 hektaril. 922 hektarit on sertifitseeritud IMO orgaanilise toodangu tunnusega ja lisaks 583 hektartit Demeter'i biodünaamilise tootmise tunnusega. Emiliana oli esimene veinikelder Tšiilis kes taotles endale keskkonnajuhtimise sertifikaadi ISO14'001. Ettevõte rakendab ka sotsiaalselt vastutustundliku tootmise Fair Trade ja Fair For Life põhimõtteid. Lisaks eelnevale on viis Vina Emiliana veini ning nende peamine veinikelder Colchagua orus Los Robles tunnustatud süsinikneutraalse tootmise (Carbon Neutral) sertifikaadiga.

2011 aastal müüs Vina Emiliana 340'000 kasti kõrgkvaliteetseid orgaanilisi veine, paigutudest maailma suurimate orgaaniliste veinide tootjate hulka. Vina Emiliana veine müüakse 50 riigis ja alates 2012 aastast ka Eestis.